PRELEGENCI

dr Anita Kucharska-Dziedzic

Posłanka na Sejm RP obecnej kadencji, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, wcześniej członkini partii Wiosna. 

Nauczycielka akademicka, magisterium i doktorat z literaturoznawstwa obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim, przez wiele lat związana z Uniwersytetem Zielonogórskim. Naukowo zajmowała się literaturą emigracyjną, walką o wolność słowa w okresie PRL i powiązaniami miedzy literaturą a polityką. 
Od ponad dwudziestu lat prezeska BABY – Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet, organizacji feministycznej i pomocowej wielokrotnie nagradzanej za jakość i skalę pomocy udzielanej pokrzywdzonym przemocą i edukacji przeciwprzemocowej w regionie. 
Od kilku lat związana z zielonogórskim Ruchem Miejskim, z ramienia którego była radną Zielonej Góry. W Radzie Miasta zajmowała się sprawami budżetu, finansów oraz ochrony środowiska. 

W 2019 roku z listy Lewicy dostała się do Sejmu dzięki 30581 głosom Lubuszanek i Lubuszan. W Sejmie jest wiceprzewodniczącą Komisji Ustawodawczej, członkinią wielu zespołów, rekordzistką interpelacji. Zajmuje się wprowadzaniem do obiegu prawnego rozwiązań proponowanych przez środowiska organizacji pozarządowych, z którymi była i jest związana – ustawy dotyczące alimentacji, zmiany definicji gwałtu, wprowadzania zabezpieczeń dla ofiar przemocy w rodzinie, a także udziału obywateli w procesach decyzyjnych służących likwidowaniu produkcji uciążliwej zapachowo czy dostępu do informacji publicznej w zakresie jawności zarobków w sferze publicznej. 

Jest szczęśliwą żoną Piotra i dumną mamą Antka. Uwielbia storczyki. Co roku z przyjaciółkami pływa po Zalewie Szczecińskim. Nie lubi przede wszystkim smrodu i zaduchu. Dlatego też jest w krajowej polityce – żeby wreszcie wpuścić do niej świeże powietrze.

Barbara Łukasik

Psycholożka kliniczna, psychoterapeutka, dyrektorka Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Jak nie pracuje to podróżuje.

Beata Zarembianka

Za największy swój sukces zawodowy uważa  stworzenie  swojego prywatnego „AVE TEATRU”,gdzie wraz z kompozytorem  Jarkiem Babulą  spełnia swoje teatralne marzenia Jest zarówno aktorką jak i producentką spektakli teatralnych, które cieszą się ogromnym powodzeniem w całej Polsce. Występuje również w  Teatrze im. W. Siemaszkowej, a w przeszłości współtworzyła Teatr Bo Tak.  Zagrała ponad 80 ról teatralnych, wystąpiła w kilku filmach oraz wielu serialach telewizyjnych. Ostatnio na stałe związana z produkcjami „Zakochani po uszy oraz „M jak miłość”.  Na swoim koncie ma również  udział w słuchowiskach radiowych, audycjach poetyckich, dubbingu. Współpracowała z Radiem Bielsko, Polskim Radiem Rzeszów oraz TVP oddział w Rzeszowie.  Od 2021 wykładowczyni na Politechnice Rzeszowskiej, na kierunku MBA. Uhonorowana wieloma nagrodami, z okazji 30 lecia pracy artystycznej otrzymała medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest Wellness Advocate w firmie Doterra.

 Z wiekiem ma coraz więcej pasji, kocha zwierzęta, ogrody, olejki eteryczne i podróże.

Dorota Puzio

Propaguje świadomość w życiu i w biznesie, którą rozumie jako działanie w zgodzie ze swoją wewnętrzną Prawdą.

Wykonywała w życiu ponad 10 różnych zawodów. Pracowała w edukacji, biznesie, doradztwie, komunikacji, pracowałam w handlu i analizie biznesowej, była tłumaczem, nauczycielką, mediatorem w sprawach rodzinnych i gospodarczych.

Ukończyła międzynarodową szkołę negocjacji i mediacji, a następnie weszła na ścieżkę coachingową i terapeutyczną. Przez kilka lat szczególnym obszarem jej działalności zawodowej była Psychobiologia. Jej nauczyciele to, m.in. prof. Joaquim Parra Marujo, dr Gilbert Renaud, dr. n. med. Marzanna Radziszewska, Jared Bull, Michael Neil, Steven Sanders czy Evette Rose.

Metoda Integracja Świadomości® jest zebraniem jej wiedzy i zawodowego doświadczenia. Obszar terapii systemowej łączy z deprogramowaniem oraz pokazywaniem możliwości zmiany przy pomocy coachingu transformatywnego.  

Prowadzi szkolenia dla kilkuset osób, uczy terapeutów/coachów Integracji Świadomości®, prowadzi konsultacje indywidualne oraz biznesowe. Szczególną pasją jest pomaganie terapeutom i coachom w rozwoju ich ścieżki osobistej i zawodowej, po to by jeszcze więcej osób mogło uzdrawiać swoje wewnętrzne blokady i doświadczać życia w wolności emocjonalnej i lekkość.

Joanna Mucha

Absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, doktor ekonomii KUL, ukończyła też studia podyplomowe z Ekonomiki Zdrowia na UW. Od 2007 roku jest posłanką na Sejm. Pracuje w Komisji Ochrony Środowiska i Komisji Ustawodawczej. W latach 2011-2013 Ministra Sportu i Turystyki, odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju Euro 2012 oraz budowę Stadionu Narodowego. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet. Autorka powieści „Wszystko się stało”. Wykładowczyni na uczelni SWPS w Warszawie.

Jowita Pawluczy

Przedsiębiorca, wykładowca i nauczyciel akademicki, pilot szybowcowy.
Strateg Marketingu Online – pomaga przedsiębiorcom pokazać swoje firmy w Internecie, prowadzi doradztwo w zakresie poprawy skuteczności biznesowej online.
Pomaga zdobywać lojalnych klientów, poprzez budowanie zaufania opartego na prawdziwych relacjach.
Ekspert ds. Wizerunku – jej strategie wizerunkowe i sesje biznesowe są bardzo często początkiem dynamicznego rozwoju firm i marek osobistych. Wiele z nich rozwija swoje przedsięwzięcia zarówno w kraju jak też na całym świecie.
Specjalista SEO – pomaga przedsiębiorcom wybić się ponad otaczającą ich konkurencję dzięki sprawdzonym metodom pozycjonowania firm w internecie.
Założycielka Akademii Wizerunku Biznesu – szkoły biznesu online dla firm, której siłą jest połączenie wielu obszarów z zakresu przedsiębiorczości i nauki w jeden autorski program kierowany do osób, które chcą przenieść swoje przedsięwzięcia na nowy poziom.
Ambasadorka największej w Polsce Fundacji Sukces Pisany Szminką wspierającej Kobiety w rozwoju zawodowym i biznesowym.

Justina Carmo

Zajmuje się coachingiem intuicyjnym oraz świadomością dostatku. W swojej pracy, pomaga innym uwolnić podświadome blokady finansowe i połączyć się z intuicją aby pójść za ścieżką duszy. 

Justina uważa, że sukces jest doświadczeniem holistycznym. Ponad same pieniądze i pozycję, fundamentami sukcesu według niej są: zdrowie, harmonijne relacje i spokój wewnętrzny. 

Justina pomaga kobietom odmienić swoją sytuację materialną: wyjść z długów, przepracować podświadome blokady, tak aby mogły prosperować na zupełnie nowym poziomie. 

Kamila Taracińska

Właścicielka firmy eventowej. Organizatorka wielu akcji społecznych, między innymi „O skok od leku”, „SMA-ki na nartach”, „Podniebne SMA-ki zdobywają K2”.

Certyfikowana Wedding Plannerka. Idzie prężnie przez życie mimo towarzysza – rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Organizacja eventów to jej żywioł. Łamaczka schematów i stereotypów. Prywatnie narzeczona, z wykształcenia logistyk.

Krystyna Stachowska

Od lipca 2021 pełni funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa., wcześniej w biznesie w branży finansowej w latach 1991 do 2021. W Korporacji Aviva przeszła drogę od pracownika administracji poprzez, kierownika, dyrektora do szefa sprzedaży.

Była Radną dwóch kadencji w Gminie Tyczyn i Radną w Mieście Rzeszów od 2019 r. do 2021 r.

W kampanii prezydenckiej w 2021 roku  w Rzeszowie była Pełnomocnikiem sztabu wyborczego obecnego Prezydenta. 

Wdowa, matka trojki dorosłych samodzielnych dzieci.

Lilianna Kupaj

Właścicielka i dyrektor zarządzająca firmy Szkoła Coachingu Edukacyjnego Prezes Zarządu i fundatorka Fundacji Świadomego Rozwoju Edukacji.

 

Od 2012 roku publikuje książki o tematyce coachingowej. Jest autorką i współautorką książek o tematyce coachingowej i rozwojowej oraz narzędzi coachingowych/terapeutycznych. Współautorka artykułów naukowych z zakresu coachingu, edukacji i motywacji.

Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu edukacyjnego. Przygotowała pierwszych nauczycieli – coachów, wykorzystujących w swojej pracy kompetencje coachingowe.

W 2012 roku została nominowana na Ambasadorkę Przedsiębiorczości Kobiet przez Międzynarodową Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Aktywnie działa na rzecz mentoringu w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.  W 2015 roku została uhonorowana tytułem „Kreatora Kompetencji Społecznych”. W 2017 roku uhonorowana Skrzydłami Coachingu za promocję coachingu w edukacji. Znalazła się w prestiżowym  „Leksykonie coachów trenerów mówców polskich” wydanym przez Wydawnictwo GALL.

 

W 2016 roku założyła Fundację Świadomego Rozwoju Edukacji, aby móc na szeroką skalę wspierać i rozwijać polską edukację.

O sobie mówi, że jest szczęśliwą i spełnioną kobietą, żoną i mamą.

Luiza Korzeniowska

Jest certyfikowanym praktykiem pracy z oddechem metodą BBTRS® BioDynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy.
Masuje metoda MER (energetyczne rozluznianie powieziowo – energetyczne). Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena 4- letniej szkoly Polskiego Towarzystwa Analizy Bioenergetycznej. Czlonek Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej oraz International Institute for Bioenergetic Analysis.
Prywatnie mama, z wykształcenia pedagog. Zafascynowana człowiekiem, dźwiękiem, ruchem, propagatorka zdrowego odżywiania, zdrowego myślenia, naturalnego leczenia.

Magdalena Louis

Urodzona w Rzeszowie, pisarka, dziennikarka, felietonistka.

Po 26 latach spędzonych za granicą (USA i Anglia) w 2014 roku wróciła na stałe do Polski. Pracuje w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie jako Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej.

Felietonistka magazynu VIP Biznes i styl.

Zanim zaczęła pisać książki, przez 10 lat prowadziła w Anglii klub żużlowy “Ipswich Witches Speedway Club”. Przez sześć kolejnych lat pracowała dla brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości jako tłumacz w służbie publicznej.

Zadebiutowała jako pisarka w 2004 roku w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem “Pisz do Pilcha”. Jej opowiadanie pt. “Studnia” Jerzy Pilch  wybrał z pośród 3000 nadesłanych na konkurs. Zostało opublikowane w zbiorze pod tym samym tytułem wraz z 30 opowiadaniami pozostałych finalistów konkursu.

Magdalena Koryl

Aktywistka, działaczka obywatelska, ale przede wszystkim działaczka na rzecz inicjatyw kobiecych. Od 2015 roku Pełnomocniczka Stowarzyszenia Kongresu Kobiet na Podkarpaciu.

W 2015 roku zaangażowała się w serie szkoleń oraz działań związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie wraz z Amnesty International.
Na Podkarpaciu współorganizowała Czarne Marsze Kobiet. Czynnie działała również na rzecz akcji  Ratujmy Kobiety. W grudniu 2017 roku była współorganizatorką spotkania z kobietami pt. Alimenty to nie prezenty na terenie Rzeszowa. Od 2017 roku działa na terenie Rzeszowa wraz z Podkarpacką Radą Programową Kobiet pracując nad wieloaspektowym polepszeniem sytuacji kobiet na Podkarpaciu. Cały czas pracuje na rzecz kobiet oraz dzieci doświadczonych przemocą (One Billion Rising – Nazywam się Miliard na Podkarpaciu 2017, 2018). ”Matka pomysłodawczyni” oraz jedna z organizatorek PIERWSZEGO Marszu Równosci w Rzeszowie  w roku 2018 .

Prywatnie…
Jak na prawdziwą Rzeszowiankę przystało pochodzi z jednej z najstarszych rzeszowskich rodzin kupieckich. Do rodzinnego miasta wróciła w 2012 roku po 22 latach spędzonych RPA. Właśnie w Afryce zdobyła ogromne doświadczenie, jako wolontariuszka w pracy z dziećmi pokrzywdzonymi przez los oraz dziećmi chorymi na HIV/AIDS. Doskonale zna smak samotnego wychowania dzieci i borykania się z trudną niekiedy polską rzeczywistością.

prof. dr hab. n. med Małgorzata Kędzia


Rzeszowianka z pochodzenia, ukończyła Szkołę Podstawową nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Rzeszowie. Na studia medyczne wyjechała do Poznania, gdzie do dziś mieszka i pracuje.

Jest autorem 97 publikacji naukowych, z których około połowa dotyczy endometriozy oraz promotorem doktoratów nt. endometriozy, cholestazy oraz nawracających poronień. Jest kierownikiem naukowym konferencji dotyczących patologii wczesnej ciąży i nawracających poronień.

Jest specjalistką w zakresie:

  • diagnostyki i terapii poronień nawracających oraz nawracających utrat ciąż
  • diagnostyki, terapii i indywidualnych planów leczenia endometriozy
  • prowadzenia ciąży u kobiety z chorobami współistniejącymi
  • prowadzenia ciąży o nieprawidłowym przebiegu

Małgorzata Paczkowska

Posłanka na Sejm RP IX kadencji. Dziennikarka, prezenterka, reżyserka telewizyjna. Feministka, miłośniczka sztuki i kotów. Jest absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 1989 do 2007 pracowała jako dziennikarka w TVP. Związana z TVP Szczecin i TVP Polonia. Wyróżniona Medalem Mozarta za propagowanie muzyki klasycznej przez komitet organizacyjny Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Od 2007 producentka i realizatorka filmów oraz współzałożycielka Agencji Producenckiej ART WIZJE. Współzałożycielka Ruchu Palikota; była rzeczniczką partii w trakcie kampanii wyborczej w 2011, członkinią zarządu krajowego Ruchu Palikota, później Twojego Ruchu oraz przewodniczącą Ruchu Kobiet. W 2017 podjęła współpracę z Robertem Biedroniem w ramach Instytutu Myśli Demokratycznej. Wspólnie z Biedroniem współtworzyła Wiosnę Roberta Biedronia. Jako przedstawicielka Wiosny na liście Lewicy w wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskała mandat z okręgu nr 40 (Koszalin). W Sejmie została członkinią Komisji do Spraw Petycji oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jest również wiceprzewodniczącą Zachodniopomorskiego zespołu Parlamentarnego, Parlamentarnego Zespołu ds .Rozwoju Pomorza Środkowego oraz Parlamentarnego Zespołu Pakt dla Kultury. Angażuje się w pomoc grupom wykluczonym. Stoi na straży praw osób LGBT, kobiet, osób z niepełnosprawnością i osób starszych. Jest autorką ustawy o zwiększeniu finansowania pracowników Domów Pomocy Społecznej. Szerzy kulturę i jak nikt inny opowiada z pasją o zabytkach, muzeach, malarstwie czy sztuce sakralnej. Jest mistrzynią w opowiadaniu interesujących anegdot z życia królów, władców, królowych i władczyń. Dąży do świeckości państwa, w tej jak i w innych kwestiach jest nieustępliwa.

Marta Kabara - Dziadosz

Socjolog, terapeutka ustawień rodzinnych, seksuolog, wieloletnia prezeska i założycielka spółek, działaczka społeczna, mocno związana z ruchem i biznesem kobiet.

dr Marta Niewczas

W ciągu dwudziestoletniej kariery sportowej (zakończonej w październiku 2012) zdobyła 6 tytułów mistrzyni świata w karate tradycyjnym. Otrzymała wiele nagród za osiągnięcia sportowe. Była przewodniczącą sądu dyscyplinarnego Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Jest instruktorką zawodników z kadry narodowej PZKT.

Od wielu lat prowadzi Akademię Karate Tradycyjnego – Szkołę Marty Niewczas.

Patricia Mitro

Od 12 lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną, w szczególności aktywność na rzecz kobiet i osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przewodniczy Rzeszowskiej Radzie Kobiet oraz Podkarpackiej Radzie Programowej Kobiet organizując cykliczne spotkania sieciujące dla mieszkańców. W życiu kieruje się wiarą w intuicję i potencjał ludzki.

dr Sylwia Mazur

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie (Katedra nauk o polityce i administracji), gdzie kieruje także Biurem Wsparcia Studentów Międzynarodowych. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej.

PROWADZĄCY

Dominik Łazarz

Ekonomista, doktorant WSIiZ, ekspert ds. UE Europe Direct przy WSIiZ w Rzeszowie oraz Europe Direct w Gdańsku. Pełnił m.in. funkcję dyrektora Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Mirosław Nowak

Rzeszowianin, ekspert rynku nieruchomości, szczęśliwy tata.

Waldemar Ruszel

Praktyk – trener kariery, biznesu i zmiany osobistej, działacz społeczny, edukator, aktor, przedsiębiorca, dziennikarz, człowiek szerokiego spojrzenia na świat i prawa nim rządzące. 

Każdego dnia odkrywa otaczający go świat, aby uczyć się, a pozyskaną wiedzę sprawdzać w praktyce i przekazywać dalej.

Doświadczenia życiowe (25 lat praktyki zawodowej) w wielu różnych obszarach zaowocowały utworzeniem kilka lat temu Instytutu Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju, w którym każdego dnia realizowana jest idea „Lepszy świat wokół nas”. Polega ona na tym, że poprzez pracę nad sobą, zmianę nawyków, uczenie się wrażliwości na ludzi i otaczający nas świat czynimy swój osobisty świat lepszym, a dzięki temu mamy jako jednostka wpływ na zmiany w skali globalnej. 

Osoby, które miały z nim kontakt mówią, że bardzo ciekawie przekazuje wiedzę oraz potrafi inspirować. Często  słyszy też określenie „przy Tobie, to chce się chcieć”.

dr n. med Witold Mazur

Jest lekarzem ze stopniem naukowym doktora nauk medycznych. Ekspertem w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii.

Po studiach spędzonych w Lublinie skupił się na sercu, które stało się jego pasją. Głównie na Śląsku, w II Klinice Kardiochirurgii w Katowicach-Ochojcu, później w Rzeszowie, szkolił się pod okiem mistrzów.

Po wielu latach operowania serc obecnie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem kardiologicznym, kwalifikacją do operacji oraz kontrolą po operacjach kardiochirurgicznych. Lubi ludzi. Uwielbia leczyć i służy radą, i pomocą jak tylko może. Najmocniejszą stroną jest wiara, a największą nagrodą uśmiech i ocalone ludzkie życie.

ATRAKCJE

Anna i Sławomir Sulenccy

Ich pasją jest tango argentyńskie, które tańczą od 8 lat. Od początku nauki organizowali warsztaty i uczyli się u uznanych nauczycieli tanga, zarówno w Polsce jaki również na Świecie. Są organizatorami milongi rzeszowskiej. Dzisiaj dzielą się swoją wiedzą z innymi, ucząc w szkole Sensual Latin Dance w Rzeszowie przy ulicy Fircowskiego 3. Prezentują tango argentyńskie, które tańczy się na wieczorkach tanecznych zwanymi milongami, na których rozbrzmiewa muzyka tangowa. Takiego właśnie tańca uczą na swoich zajęciach. Nauczyć może się każdy, jedyny warunek, który trzeba spełnić to chęci i dobre nastawienie.

Atelier IMPRESJA

IMPRESJA to trzy salony z modą ślubną oraz wizytową w Rzeszowie:

  • Centrum Ślubne Impresja,
  • BOUTIQUE Impresja,
  • ATELIER Impresja.

Prezentowana na pokazie kolekcja pochodzi z ATELIER.
ATELIER Impresja to wyjątkowe miejsce, z wyjątkowymi kolekcjami dla wyjątkowych kobiet. Kobiet, które szukają kreacji niebanalnej i unikatowej. Nowoczesne podejście do mody ślubnej i wizytowej – to styl i śmiała wizja , którą Impresja „zaraża” swoje klientki. Tworzą projekty na wszystkie okazje: śluby, wesela, studniówki, gale i inne eventy. Kobieta Impresji nie ma wieku,  kreacje są tworzone dla kobiet młodych oraz tych dojrzałych. Każda z nich jest ważna. Impresja Tworzy autorskie kolekcje oraz projekty indywidualne, na życzenie klientek. To marka stworzona przez Magdaleną Mazur, która cały czas podejmuje modowe wyzwania , aby jej klientki, były najlepiej ubranymi kobietami! Pasja – to słowo chyba najlepiej oddające zaangażowanie i miłość do mody, które zawsze jest bliskie sercu Pani Magdy i jej Zespołowi Stylistek, które na co dzień doradzają i stylizują dziesiątki kobiet.

Podkarpacki Kwintet Akordeonowy „AMBITUS V"

Powstał w 2005 r. z inicjatywy pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego  dr hab. Mirosława Dymona i prof. dr hab. Pawła Palucha. Pełnią oni również rolę kierownictwa artystycznego zespołu, opracowując i aranżując utwory, które wykonują.
W skład Kwintetu wchodzą jeszcze wychowankowie klasy akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie: Tomasz Blicharz (absolwent Akademii Muzyczne jw Katowicach), Michał Stefanik oraz Mariusz Siuśta, będący absolwentami kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Instytutu Muzyki UR. Repertuar zespołu jest rozległy i zróżnicowany. Zawiera zarówno utwory oryginalne, pisane na kwintet akordeonowy, jak również transkrypcje dokonane przez członków zespołu oraz  prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego, prof. Ryszarda Sviaczkiewicziusa i in. Kwintet prowadzi działalność koncertową na terenie Polski Płd., nagrywał dla TVP3 oraz Radia Rzeszów. Wraz z innymi wykonawcami brał udział w nagraniu CD dla MTU Aero Engines pt. Zakochani w Rzeszowie oraz autorskich płyt z utworami muzyki klasycznej (J. S. Bach, F. Farkaš, W. A. Mozart, L. Boëlmann, F. Mendelssohn Bartholdy, T. Albinoni, D. Szostakowicz, J. Strauss) i rozrywkowej (A. Chaczaturian, D. Ellington/ J. Tizol, A. Piazzolla), a także płyty „Z tangiem przez świat”. W latach 2007-2021 AMBITUS V  kilkakrotnie z wielkim powodzeniem koncertował w Niemczech (Bielefeld, Saarbrücken, Homburg), na Węgrzech (Szeged) i Słowacji (Presov). Na swoim koncie posiada również prawykonania kompozycji, m.in. „…spaces of the imagination…” D. Lasoty oraz  „Suita chorałowa” J. Mądrawskiego.